PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Samstag 18.05.2024
Suchen
  Suchzentrum
Register der Tschechischen Republik
GRUNDINFORMATIONEN
  Grundinformationen von CZ
Das besten aus Tschechien
Regionen in der Tschechischen Republik
Touristische Regionen
Turistické oblasti
Städte und Gemeinden
Euroregionen
Mikroregionen und Vereinigungen
Malerische regionen
AKTUALITÄTEN UND AKTIONEN
  Aktualitäten
Aktionsdatenbank
Volksaktionen und Festspiele
Touristische Aktionen
PRAG - DAS HERZ EUROPAS
  Stadt PRAG
Prager Informationszentren
Prager Aktionskalender
Badenwesen
  Badeeinrichtungen
Krankenversicherung
Kongresstouristik
  Ausstellungen und Ausstellungsplätze
Kongresszentren
Ausstellungswesen und Propagierung
Kongresse und Konferenzen
Messen und Ausstellungen
Touristik und freizeit
  Informationszentren
Kultur und Unterhaltung
UNESCO Sehenswürdigkeiten
Sehenswürdigkeiten und Architektur
Kirchliche Denkmäler
Burgen und Schlösser
Aktivurlaub
Wandertouristik
Agrotouristik
Radfahrtouristik
Wassertouristik und Sporten
Weintouristik
Sport und Relaxation
Klub der tschechischen Touristen
Reisebüros
Folklore und Traditionen
  Folklorní sdružení
Volksgruppen
Volksfestspiele
Volkstraditionen und Gewohnheiten
Volkserzeugnisse, Handwerke
Natur und ihrer schutz
  Biosférická rezervace UNESCO
Naturschutzgebiete
Naturschönheiten
Höhlen und Abgründe
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naturlehrpfade
Unterkunft, verpflegung
  Autocampingplatz, Zeltplatz
Hotels, Pensionen
Chaty a chalupy
Erholungsareale
Weitere Unterkunft
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomische Spezialitäten
Handel und Dienstleistungen
  Dienste für Kraftfahrers
Einkaufszentren
UNTERNEHMENSUNTERSTÜTZUNG
  Investitionsgelegenheiten
Finanzsektor und Versicherung
Realitäten
Industrieproduktion
Nahrungsmittelproduktion
Království perníku

Regionální informační centrum Těšínska

ČESKÝ TĚŠÍN - Když v roce 1995 Čedoku vypršela nájemní smlouva na provozovnu v budově Muzea Těšínska, tehdejší ředitelka muzea Věra Tomolová přišla s progresivním nápadem zřídit při muzeu informační centrum. A to rovnou regionální, protože bude první v karvinském okrese. Okresní úřad coby zřizovatel nebyl proti, a tak první den letních prázdnin 1996 byl i dnem slavnostního otevření Regionálního informačního centra Těšínska.
Nezačínali jsme od píky, do vínku jsme dostali moderní nově zařízené pracoviště na výhodném místě v centru města. Jsme na Hlavní třídě, která vede od hraničního přechodu s Polskem k autobusovému a železničnímu nádraží. A odtud se dá pokračovat do Beskyd, na ostravské letiště, do Brna, Prahy, nebo na Slovensko do Tater a na Malou Fatru.
Původní posádku tvořil počítačově orientovaný vedoucí Ing. Aleš Janků, Gabriela Budínská s dvouletou praxí v městském kulturním středisku a dvě čerstvé absolventky gymnázia, které si však časem našly jiná zaměstnání. Základními kvalifikačními požadavky byla práce s počítačem, angličtina a znalost města. Odborníci na turistický ruch tehdy teprve studovali, takže nám kromě výše uvedeného zbývalo nadšení a průzkum poptávky. Obojí brzy přineslo své ovoce.
Od počátku si vedeme počítačovou statistiku veškeré naší činnosti s důrazem na registraci neuspokojené poptávky. Díky tomu můžeme postupně rozšiřovat sortiment poskytovaných služeb a prodeje bez nebezpečí práce nazmar nebo vzniku neprodejných zásob. Ze statistiky se dá vyčíst i období vyšší a nižší návštěvnosti, z čehož jsme si stanovili optimální pracovní dobu. Postupně jsme statistiku doplnili o jednoduchou evidenci prodeje a skladových zásob, takže dnes se svým programem, kterému říkáme ZAIC (ZÁznamník InfoCentra) zvládáme i drobný prodej s půlmilionovým ročním obratem.
Současnou částečně obměněnou posádku doplnili dva infospecialisté - absolvent opavské VOHŠ obor Řízení a rozvoj regionální turistiky David Durczok a René Szotkowski, tvůrce webových stránek, prezentací a jiných počítačových kouzel. Kromě informační a prodejní práce "za pultem" aktivně spolupracujeme s Referátem regionálního rozvoje Okresního úřadu Karviná. Reprezentujeme karvinský okres na výstavách a veletrzích cestovního ruchu doma i v zahraničí. Zatím hlavně na Slovensku a v Polsku, které máme doslova "za humny". Spolupracujeme na projektech, které se týkají příhraniční spolupráce a výměny informací.
Už čtvrtý rok máme vlastní internetové stránky s přehledem regionálních kulturních a sportovních akcí, od loňska připravujeme kulturní přehled pro webové stránky Českého Těšína. Pro Okresní úřad a Muzeum Těšínska připravujeme jednoduché propagační letáky od sběru a výběru dat až po tiskovou předlohu. Pro letošní sezónu chceme soustředit co nejkompletnější nabídku cykloturistických tras a zlepšit "image" karvinského okresu. Třeba aby bratři Tesaříkové mohli příště zpívat o lázeňském a universitním městě Karviné alespoň tak vesele a optimisticky jako o podobně průmyslovém Kladně ( ... vysoký pece tam náramně voněj, nemá to jedinej, jedinej kaz ... ).

Aleš Janků, vedoucí RICT

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA