PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 21.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Letošní setkání Kraje Pernštejnů proběhlo v Sezemicích

Jednodenní seminář s názvem Regionální značení se uskutečnil dne 22. května v sále sezemického domu.
Seminář byl zaměřen na výměnu zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe v oblasti čerpání dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020 (PRV) a Strategického plánu Společné zemědělské politiky na období 2023- 2027 (SP SZP). Exkurze se zúčastnili certifikovaní výrobci regionálních produktů, koordinátoři značky a další zájemci o tuto oblast.
Po krátkém úvodním slovu Jozefa Petrence, starosty obce Dříteč a Michaely Kaplavkové, koordinátorky regionální značky Kraj Pernštejnů, byli účastnici vtaženi do světa marketingu, a to v rámci vzdělávacího semináře na téma „Podpora marketingu a propagace místních produktů a producentů, branding, budování značky a vizuální identity.“ Lektor Tomáš Heller z Naše Company s.r.o. si pro ně připravil také krátký úkol s aktivním zapojením, který přítomným poodhalil charakteristiky vlastní značky a firmy.
Někteří držitelé regionální značky „KRAJ PERNŠTEJNŮ“ v rámci programu představili svoji činnost a své úspěšné projekty – příklady dobré praxe v oblasti čerpání dotací PRV pro možnosti SP SZP. Zmínili také své zkušenosti s činností jednotlivých místních akčních skupin i čerpáním dotačních prostředků. Mezi prezentujícími byli zemědělec Jakub Samuhel, který pěstuje zelí, brambory a zeleninu v obci Platěnsko, Jindřich Hemer za Zemědělskou společnost Ostřetín, která se zaměřuje zejména na chov holštýnského skotu a provozuje v obci mlékomat nebo Iva Junková z bylinkového statku Junek z obce Křičeň na Bohdanečsku. Po obědě pozdravila zúčastněné také Kateřina Čadilová, předsedkyně celostátní Asociace regionálních značek, která mj. poreferovala o dopolední návštěvě prezidenta Pavla v Pardubickém kraji a poděkovala regionální značce Kraj Pernštejnů za poskytnutí daru pro tento účel. (Prezidentskému páru byla darována Višňovka z Ovocného lihovaru Sudlička a vyšívané perníčky od Petry Hamplové se značkou Cyara.) V představení svých projektů pak pokračovali ředický chovatel vepřů Martin Štěpánek ze stejnojmenného hospodářství, dále Kristina Kratochvílová z Ovocného lihovaru Sudlička a Jiří Mrštík za Truhlářství Mrštík s.r.o. Závěrem potom vystoupila Miroslava Stárková, která prezentovala aktivity Celostátní sítě pro venkov.
Díky semináři a přestaveným příkladům dobré praxe mohli účastníci získat inspiraci pro využití možností získání finanční podpory z evropských zdrojů prostřednictvím Strategického plánu Společné zemědělské politiky na období 2023–2027 (SP SZP). Celá akce se nesla v přátelském duchu a uvolněné atmosféře. V rámci diskuze zazněly nabídky spolupráce i možnosti prezentace regionálních výrobků na různých lokálních akcích v regionu. Na závěr dovolte ještě vyslovit poděkování všem zúčastněným. Za finanční podporu akce pak patří velký dík Celostátní síti pro venkov.
SETKÁNÍ
DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 23.05.2024 v 11:47 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA